Çaykur Rizespor'un İlk ve Tek Taraftar Platformuna Hoş Geldiniz!

TWİTTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ!

Rizespor Kadroyu Koruyacak Mı?

Ana Sayfa » ÇAYKUR RİZESPOR HABERLERİ » Rizespor Kadroyu Koruyacak Mı?

Çaykur Rizespor’da iç transfer çalışmaları erken başladı. Geçtiğimiz günlerde Dario Melnjak ile sözleşme yenileyen yeşil mavili ekipte çalışmalar devam ediyor. Sezon sonu kiralıklarla birlikte 9 oyuncunun sözleşmesinin sona ereceği bilinen yeşil mavili ekipte yönetim ve teknik heyet bu oyuncularla ilgili karar verme aşamasında.

Çaykur Rizespor’da sezon sonu sözleşmesi bitecek olan isimler listesinde 30 yaşındaki Mohamed Abarhoun, 23 yaşındaki Oğulcan Çağlayan ve 32 yaşındaki Abdullah Durak bulunuyor. Ayrıca şuan takımda kiralık olarak top koşturan Ivanıldo Fernandes, Denys Garmash, Oğuz Kağan Güçtekin, Yan Sasse, Andrii Boriachuk ve Atakan Akkaynak ile ilgili de karar verilecek. Bu oyunculardan Yan Sasse ve Atakan Akkaynak’ın satın alma opsiyonları yeşil-mavili ekipte bulunuyor. Ayrıca Ukraynalı forvet Andrii Boriachuk’un sözleşmesinde “Çaykur Rizespor istediği takdirde kiralık kontratı 1 sezon daha uzar” maddesi bulunuyor. Diğer kiralık oyunculardan Ivanıldo Fernandes, Denys Garmash ve Oğuz Kağan Güçtekin’in ise sözleşmelerinde bu tip maddeler yer almıyor.

Kiralık oyuncuların ve sözleşmesi bitenlerin birçoğuyla yola devam etmeyi düşünen Çaykur Rizespor’da yaz transfer dönemindeki yol haritası da şekillenmiş oldu. Kadronun genel yapısını koruyarak az sayıda takviyelerle önümüzdeki sezona girmeyi planlayan yeşil-mavili takımın bu planını ne denli hayata geçirebileceği merak konusu. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon sonunda Okan Buruk’un görevden ayrılması ve kiralık olan oyuncuların çoğunun takımda tutulamaması üzerine sil baştan bir kadro oluşturulmuştu.

Durumun yine aynı olmaması için erken davranan Çaykur Rizespor yöneticilerinin sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan İsmail Kartal’a da teklif götürdüğü, hocanın düşünmek için zaman istediği öğrenildi. İsmail Kartal’ın Süper Lig puan tablosunda biraz daha rahatlamayı beklediği, ligde kalmayı garanti altına aldıktan sonra Çaykur Rizespor ile masaya oturacağı da tahminler arasında yer alıyor.

  • Bu haber atmacalar.org tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılması yasal olarak suçtur.